You are currently viewing چگونه یک رابطه زناشویی سالم داشته باشیم؟

چگونه یک رابطه زناشویی سالم داشته باشیم؟

بهداشت یک رابطه زناشویی سالم

بهداشت زناشویی در طب اسلامی و سنتی اهمیت زیادی دارد و بسیار بر آن تأکید شده است. شرایطی برای عمل نزدیکی صحیح در نظر گرفته شده است که سلامتی زن و شوهر را تضمین می کند. این شرایط شامل کیفیت، زمان و میزان نزدیکی است.

کیفیت نزدیکی در یک رابطه زناشویی سالم

ابتدا بهداشت نزدیکی باید کاملا رعایت شود. دستگاه تناسلی در جایی قرار گرفته که امکان رشد میکروب ها در آن جا نسبت به جاهای دیگر بیشتر است. ازاله موهای زائد همواره باید مد نظر باشد تا زمینه رشد و زیست میکروب ها از میان برود. یکی از بهترین و مؤثرترین راههای ازاله موهای زائد با استفاده از داروی نظافت است که ترکیبی از آهک و زرنیخ می باشد.

داروی نظافت علاوه بر آن از بیماری هایی مانند کیست تخمدان و عفونت رحم و زگیل و بواسیر و بدبویی رحم و سایر بیماریهای رحم پیشگیری می کند. داروی نظافت اخلاط سوداوی و بلغمی را از اعضاء رئیسه بدن دور ساخته و باعث ایجاد نشاط و دوری از غم و غصه می شود و جوشها و بثورات جلدی را با کشیدن آلودگیها بسمت پایین کاهش می دهد.

قبل و بعد از نزدیکی باید موضع تناسلی با آب و یا با آب و شوینده هایی مانند صابون یا سدر شستشو گردد تا از ورود میکروب به داخل رحم جلوگیری شود.

کیفیت نزدیکی در یک رابطه زناشویی سالم
کیفیت نزدیکی در یک رابطه زناشویی سالم

باید حتی المقدور از جماع خشک خودداری گردد. هنگامی که باید دخول صورت پذیرد که مجرای مهبل با ترشحات داخلی آماده شده باشد در غیر این صورت مجرای رحم زخم های ریز متعدد برداشته و به تدریج عفونی شده و راه را برای ایجاد بیماریها هموار می سازد. از آن گذشته جماع خشک بتدریج لذت جنسی را در زنان کاهش می دهد، چون موجب از بین بردن سلول های حساس دهانه رحم شده و به تدریج احساس و لذت جماع را در زن کاهش می دهد و این خود می تواند مبدأ بیماری های روحی و جسمی شود

مرد و زن باید به ارضای جنسی همدیگر بیاندیشند نه آن که هر یک تنها به نیاز خود بپردازد، مرد باید با حرکات جنبی به اصطلاح عشق بازی با همسر خویش را آماده نزدیکی نماید تا همه اعضای بدن متوجه دستگاه تناسلی شود و خون سالم و فعال را بسمت آن گسیل دارند و در این تماس جنسی از طریق دستگاه تناسلی شرکت نمایند این کار باعث جلوگیری از ضعف جنسی و پیشگیری از برخی بیماری ها از جمله بیماری زود انزالی می شود. آخرین مرحله تماس جنسی دخول است که برخی نسبت به آن کاملا بی توجه هستند، برای بچه دار شدن پس از انزال زن از جای خود برنخیزد و به پشت خوابیده پاها را در سینه جمع کرده و بی حرکت باقی بماند تا منی به سهولت با تخمک تزویج گردد.

هرگز نباید مرد و زن عرق کرده به تماس جنسی بپردازند. محل نزدیکی باید جایی باشد که هیچ یک از طرفین کمترین ناراحتی و تنفر از محیط نداشته باشند. لباسها و پرده های اتاق خواب زن و شوهر باید از لحاظ رنگ مطابق سلیقه طرفین باشد، رنگ لباس و رنگ لباس زیر آن چنان باشد که طرفین به آن رنگها علاقمند می باشند و باید دقت کنند که پوشیدن سیاه و رنگ های تیره تأثیر منفی بر اشتیاق جنسی می گذارد.

رنگ های روشن و شاد تأثیر مناسبی خواهند داشت. منظور از درج این مطالب تجمل گرایی و لوکس گرایی نیست بلکه رعایت این موارد با ارزان ترین شرایط ممکن است. پاکیزگی محیط و تمیزی لباس و پرده و غیره قطعا برحسب زیبایی شناسی انسان تأثیر گذارند. پس شیک و تمیز بودن در سادگی و ارزان بودن یک هنر ارزنده است.

هنر یک رابطه زناشویی سالم

هنر زناشویی هنری است که هر کسی به آن دسترسی نخواهد داشت مگر آن که بدانند و این دانش را بکار گیرند. زن و مرد باید خود را برای هر نوع کامیابی جنسی همسر آماده نشان بدهند. هر نوع نیاز و کمبود باید در خانه برطرف شود و الا شیطان در کمین ضعف ها و کمبودهاست.

هنر مسائل جنسی ویژه افرادی است که فرصتها را غنیمت می شمرند. باید هر دو سعی کنند دیگری را با توجه به شناختی که از روحیه یکدیگر دارند به هیجان بیاورند. بازی های قبل از ورود به اتاق خواب و شوخی کردن بسیار مناسب است. قبل از انجام نزدیکی صحبت کردن و شیرین سخن گفتن خوب است؛ بویژه زنان در این مورد توانا ترند. بهتر است وضعیت بدن را مرتب تغییر بدهند و همیشه با یک حالت یکنواخت نزدیکی نکنند.

برخی از زنان هنگام نزدیکی وظیفه ای عمل می کنند. با درخواست شوهر همیشه موافقت می کنند اما هنگام نزدیکی به یک حالت مثلا طاق باز می خوابند و تکان نمی خورند و در حال نزدیکی بیشتر به مسائل روزانه فکر می کنند تا آنگاه که شوهر کارش تمام شود به سویی می خوابند و همین! این نوع نزدیکی نمی تواند مناسب و خوب تلقی گردد و در دراز مدت هر دو دچار مشکل خواهند شد.

زن و شوهر میبایست در انجام روش های سکس با نشاط و فعال باشند. دستهای هر دو بویژه مرد باید تمام بدن زن را لمس کند. بوسیدن ها به زیباترین وجه باید انجام گیرد و تنها به  بوسیدن لب ها اکتفا نشود. لمس لبهای مرد روی نقاط حساس بدن زن بسیار شهوت برانگیز و نشاط آور خواهد بود. باید نقاط حساس بدن زن را شناخت. بوسیدن و دادن نفس زیر بنا گوش یا روی سینه ها و گردن و شانه ها و شکم و اطراف فرج و روی باسن و تمامی پا تا انگشتان پا احساس ویژه خوشایندی برای زن بوجود می آورد.

پس از اتمام رابطه و صورت گرفتن انزال مرد باید بر پهلوی راست خویش بخوابد و دقایقی از جای خویش برنخیزد. سپس بر خیزد و ادرار کند و بلافاصله استبراء نماید تا از عوارض رسوب قطرات منی در مجرا دچار بیماری نشود. پس از آن مقداری یا کفی از عسل تناول نماید و تا آن جا که مقدور است غسل را به تعویق نیاندازد، اگر ناچار به تعویق انداختن است باید پس از عمل زناشویی هر دو دستگاه تناسلی را بشویند و همواره در نظافت آن کوشا باشند.

شستشوی دستگاه تناسلی قبل از مقاربت و پس از آن لازم است. بخصوص مردان باید بیشتر به این عمل اقدام نمایند چرا که بسیاری از بیماریهای زنان بویژه بیماری های موضعی از عدم توجه مرد به بهداشت زناشویی است.

نزدیکی در حال بیماری یکی از طرفین، منع شده است و باید از آن اجتناب ورزید. در حال حیض و نفاس اکیدا ممنوع است و در صورت اضطرار مرد تنها می تواند از وراء پوشش تماس داشته باشد، استفاده از اشیاء غیر از انگشت برای تحریک کردن فرج جایز نیست. استفاده از کرمهای شیمیایی برای نرم کردن مجرای مهبل جایز نیست و باید در صورت نیاز از روغن های نرم کننده کاملا طبیعی استفاده نمود. آب خوردن بخصوص آب یخ هنگام نزدیکی باعث بروز بیماری و سرد تنی می گردد. نزدیکی پس از خوردن غذا و شکم پر زیان آور می باشد و بیماری های خطرناک را تدارک خواهد دید.

همچنین جماع کردن در حالی که مثانه و روده ها پر است و باید تخلیه شود، خوب نیست. جماع کردن ۲۴ ساعت قبل و پس از خونگیری (حجامت، زالو و فصد) منع شده است. جماع کردن هنگامی که انسان درد معده یا قولنج یا سیاتیک یا سردرد دارد زیان آور است. وقتی انسان خود را اسهال داده یا استفراغ کرده باید جماع کردن را به تعویق بیاندازد.

علاوه بر همه این موارد، نزدیکی در حالت ترس و اضطراب خوب نیست و باعث بیماری سرعت انزال می شود. نزدیکی اثرات خوبی روی بیماران سرطانی ندارد و بهتر است از آن تا زمان درمان کامل بوسیله طب ایرانی خودداری نمود.

روش های داشتن یک رابطه زناشویی سالم

کیفیت یک رابطه زناشویی سالم
کیفیت یک رابطه زناشویی سالم

روش های داشتن سکس و رابطه جنسی فعال متعدد است و بهتر است از لحاظ علمی به آن پرداخته شود چرا که ارضای جنسی نشاط و وقار و قوت قلب و اعتماد به نفس و ازدیاد عقل را برای عمل کنندگان به آن به ارمغان می آورد. روابط جنسی فعال و در عین حال بدور از هرج و مرج و بی بند و باری، هم برای شخصیت فردی و هم برای شخصیت اجتماعی و حفظ سلامت جامعه نقش مهمی دارد.

حتی اگر میزان روابط جنسی میان زنان و مردان بشدت افزایش یابد اما تمام مسائل علمی صحیح مراعات شود بهتر از آن است که روابط جنسی غیر علمی رواج داشته باشد. آن یک موجب رشد و وقار انسان شده و سلامتی را افزایش می دهد و این یکی انواع بیماریهای روانی و جسمی و ضعف سیستم عصبی را زیاد می کند. روشن است که در شرایط دوم امکان بزه و گناه و بیماری های جسمی و روحی بیشتر خواهد بود.

روش های مختلف رابطه جنسی مناسب و ارضا کننده بطور خیلی خلاصه ذکر می شود:. با این نگرش که باید مسائل جنسی بصورت علمی و بدون شرم و حیا مورد چالش قرار گیرد، توجه به فرامین امام هشتم (ع) در مورد کیفیت روابط جنسی درسهای خوبی به ما می دهد. لطفا توجه کنید برخی از مردان با همسر خود با فاصله زمانی زیاد رابطه دارند اما همان مثلا یک بار در ادامه رابطه تا صبح افراط می ورزند، زن در این مواقع دچار سوزش و درد مجرای واژن میشود. تحمل رنج و درد بکلی لذت رابطه را از میان می برد

جماع خشک به این معنی که مرد از همان ابتدا آلت خود را وارد کند. در این صورت بخاطر آماده نبودن دستگاه تناسلی رابطه جنسی موجب آزار زن می گردد. در صورت لزوم از کرم کاملا گیاهی با داروهای لذت آور موضعی می توان استفاده نمود. دست کشیدن به تمام بدن و شناسایی مناطق حساس از لحاظ جنسی الزامی است، فرج نیز باید با دست مالش داده شده و تحریک شود.

ورود انگشت به داخل واژن و پشت بلامانع است مشروط بر آن که بهداشت رعایت گردد و ناخن ها کاملا کوتاه باشد و با احتیاط عمل شود که مبادا زخم کوچکی ایجاد شود بوسیدن هر جای بدن و دستگاه تناسلی مشروط بر رعایت بهداشت بلا مانع است تحرک نداشتن زن هنگام نزدیکی مفید نیست مگر آن که دو طرف این حالات را بر حالات دیکر ترجیح داده باشند

وضعیت جنسی شکل های مختلف دارد از جمله زن بصورت طاق باز دراز بکشد و مرد میان دو ران زن در حالی که از پهلو خوابیده باشند

خوابیدن زن بر شکم و نزدیک شدن مرد از پشت به قصد دخول در مهبل جایز است. حالت خم شدن زن درحالت  ایستاده و نزدیک شدن مرد از میان دو باسن بلامانع است اما مرد بهتر است انزال نشود و اگر شد فورا زمین دراز بكشد و زن نیز این کار را انجام دهد. حالت زانو زدن زن و نزدیک شدن از پشت و با زانو زدن زن در حالی که مرد طاق باز خوابیده و بتدریج نشستن زن روی مرد در حالی که به آرامی الت به درون فرج فرو رود

مکیدن آلت مرد جایز نیست، به دلیل ایجاد بیماری، تحریک موضعي شديد که منجر به زود انزالی می شود انزجار زن از این کار و مخفی کردن آن، مکیدن یا ساک زدن یک فرهنگ مذموم غربی است که به علت سرد تنی مردان سرزمین های مرطوب اروپایی و اشتیاق زنان جاری شد. بخاطر ضعف حالت نعوظ مردان، زنان برای انجام یک ارتباط خوب ناچار به مکیدن آلت مرد روی آوردند تا در حقیقت آنان را وادار به مقاربت نمایند.

در فرهنگ شرقی مردان نیازی به این کارها ندارند. از آن بدتر خوردن آب منی مرد توسط زن است که عوارض و بیماری های خطرناکی بدنبال خواهد داشت و علاوه بر آن طبع هیچ بشری بطور فطری این کار را نمی پسندد. مکیدن سینه زن مانعی ندارد اما در مورد مکیدن آلت تناسلی زن توسط مرد باید رعایت کامل بهداشت لحاظ گردد. این کار در صورتی بلامانع است که بیماری مربوط به زاهدان در آن وجود نداشته باشد. عريان خوابیدن زن و مرد چه نزدیکی کنند یا نکنند مانعی ندارد.

همچنین هنگام درد و ضعف و کمی خونی و حالت های شدید عصبی بهتر است از نزدیکی خودداری شود. نزدیکی کردن هنگام قاعدگی ممنوع است؛ اما مرد می تواند لذت های دیگری داشته باشد و لازم است در صورت لزوم در حد کم رابطه را برقرار کند ولی حداقل پارچه ای حایل گردانند تا مانع اصابت آلت مرد به محل تناسلی گردد. یعنی از روی لباس آن هم اگر زن از لحاظ روحی از این کار ناراحتی نداشته باشد.

در حالت ایستاده نزدیکی کردن گاه اشکالی ندارد. در صورت عادت به این کار بیماری هایی مانند واریس آرتروز زانو، خواب رفتن ماهیچه های پا، کمر درد، ایجاد رعشه بتدریج و ضعف و کم خونی متوجه بدن میشود

دخول از پشت در صورت اضطرار مانعی ندارد، مشروط بر آن که نزدیکی از پشت بر نزدیکی از جلو برتری پیدا نکند و صرفا برای تنوع انجام شود. این کار در فقه دین ما مكروه شمرده شده است. قبل و بعد از نزدیکی از پشت، شستن آلت تناسلی مرد و زن الزامی است نباید روده ها هنگام نزدیکی از پشت پر باشد. اگر از نرم کننده ها و کرم های کاملا مطمئن گیاهی استفاده نشود، دخول از پشت ممکن است درد شدیدی در زن ایجاد نماید و شاید منجر به خونریزی هم بشود. در این صورت لذت تبدیل به نقمت می شود.

در مواقع نزدیکی از جلو بهتر است. از سوراخ پشت برای تحریک بیشتر بدون دخول آلت تناسلی استفاده شود. برای دخول در پشت برخی از زنان بصورت طاق باز دراز می کشند و مرد از جلو نزدیک می شود اما آلت در پشت فرو می رود. این روش نیز مشکلی برای سلامتی بوجود نمی آورد. باید مرد بسیار با احتیاط عمل کند و توجه داشته باشد که ترشحاتی مانند ترشحات مهبل که مسیر را نرم و هموار می کند در سوراخ پشت وجود ندارد.

نشستن زن روی میز یا هر جای بلند و نزدیک شدن مرد در حال ایستاده برای تنوع با دفعات کم اشکالی ندارد. اما بهتر است انزال صورت نگیرد، انزال مرد در حالت ایستاده مضر است و اگر چنین شد باید بلافاصله روی زمین و بر پهلوی راست حداقل 5 دقیقه بخوابید و صبر کند تا کاملا آرام گردد و برخیزد و یک کف عسل بخورد و برای ادرار کردن برود. زن نیز نباید از جای خود حرکت کند و بر پای برنخيزد تا هیجان نزدیکی از بین برود. آن گاه برای ادرار برود و محل تناسلی را با آب ولرم بشويد تا میکروب ها و باکتری های موجود در اطراف فرج و درون مهبل از بین بروند والا تا نزدیکی بعدی امکان رشد میکروب ها و قارچ های عفونت زا زیاد است.

نوع دیگر رابطه برعکس خوابیدن مرد و زن است یعنی سر مرد روی فرج قرار گرفته و صورت زن نیز روی آلت تناسلی مرد قرار می گیرد. در این رابطه بهتر است زن از زبان زدن و مالیدن لب به اندام تناسلی همسرش خودداری کند و در صورت انجام هر چه زودتر باید اقدام به شستن لب و دهان نماید.

مکیدن نوک سینه زن در صورت تمیز بودن مانعی ندارد اما باید توجه داشت که عادت به مکیدن یکی از دو سینه می تواند موجب بزرگی پستان نسبت به پستان دیگر می شود. این کار در سنین کم بیشتر مشهود است دخترانی که با یک سینه کوچک و سینه ای بزرگتر مراجعه می کنند اغلب در سنین پایین هستند. اغلب باید علت را در دوران کودکی و قبل از بلوغ جستجو کنند،

در برخی موارد سينه دخترکی قبل از ۹ سالگی بدون تصور و قصد جنسی بطور مشهودی بزرگتر بود، این بدان علت است که بر حسب عادت همواره روی یک پهلو میخوابیده و یکی از دو سینه ها را مالش می داده است. مالش سینه در بازی های کودکانه نیز منجر به بزرگ تر شدن یک پستان می شود، این کار بدون قصد جنسی است اما ادامه آن در سنین بعدی کم کم احساس خوشایند را بوجود می آورد.

 نوع آهنگ و موسیقی در کیفیت رابطه جنسی مؤثر است همانطور که رنگ ها در روابط جنسی نقش دارند. برخی از زنها که از رنگ سیاه خوششان می آید هنگام نزدیکی از همان رنگ استفاده میکنند، رنگ سیاه رنگ خوشایندی هنگام روابط جنسی به حساب نمی آید. رنگ لباس رو و لباس زیر باید متفاوت باشد. به عنوان مثال کسی که می خواهد رابطه گرم و لذت بخشی داشته باشد، رنگ لباس زير او الزاما بهتر است از رنگ های تندی مانند قرمز باشد. اگر هنگام نزدیکی موسیقی پخش شود طبعا ریتم اهنگ تند خواهد بود، رنگ لباس رو باید تندی کمتری نسبت به لباس زیر داشته باشد.

رابطه جنسی که توام با عشق و محبت عمیق دو طرف می باشد معمولا در استفاده از رنگ های بسیار لطیف مانند رنگ آبی کمرنگ با رنگ صورتی کم رنگ و یا با ترکیبی از رنگ های مختلف به نمایش گذارده می شود. به هر نسیت که نوع تمايلات مختلف است طرفین در رابطه جنسی از آن رنگ و از آن آهنگ بهره می برند. از رنگ های تیره و مغموم باید خودداری نمود حتی اگر مطابق با خواست طرفین باشد. روشن است که وقتی رنگ لباس و رنگ رختخواب و رنگ پرده های اتاق خواب اهمیت دارد زیبایی پوست نیز مهم است. بخصوص زن باید تمام بدن را از موهای زائد بویژه موهای تیره رنگ پاک کند و این تمیز کردن بهتر است بدون حضور مرد باشد.

مرد باید همسرش را زیبا و پاکیزه بنگرد و لزومی ندارد که چگونگی پاکیزه بودن زن را از نزدیک ببیند. عطرها و بوهای خوش را هنگام نزدیکی نباید فراموش کنند. عطرهای خاطره انگیز می تواند عشق و محبت طرفین را افزایش دهد و احساسات زن و مرد را به هم نزدیک تر نماید. رنگ كلها و نوع گل های اتاق خواب باید از نظر رنگ و بو مؤيد رابطه جنسی باشد، معلوم است که بوی ابد دهان با توجه به توصیفات بالا چه اثر نامطلوبی بر روابط جنسی می گذارد.

پس از انزال تا مدت کوتاهی مردها از ادامه نزدیکی خوششان نمی آید. در این مواقع زن باید این موضوع را در نظر بگیرد و از اصرار بیهوده که موجب ایجاد انزجار خواهد شد اجتناب نماید. بهتر است مدتی صبر کند تا مرد حالت خود را بازیابد و آنگاه اگر تمایل به ادامه بود دوباره از سر بگیرند. همین طور مرد هم باید نسبت به زمانی که زن بی میل است مبادرت به نزدیکی نکند بلکه اول گره کار را بگشاید و تمایل را در زن بوجود آورد، سپس آن چه می خواهد خواهد شد.

مرد نباید توقع داشته باشد که زن از روی وظیفه هر گاه که مرد تمایل دارد تن به نزدیکی دهد، زن و مرد هرچقدر که درگیری و دعوا داشته باشند باید هنگام نزدیکی فکر ناراحتی ها را از خود دور کنند. مثلا زن که از دست شوهرش بر سر مسائل روز ناراحت است نباید هنگام نزدیک انتقام بگیرد و از این مسئله به عنوان حربه استفاده کند. توصیه دیگر آن است که اگر یکی از طرفین تمایل به نزدیکی دارد و بخاطر نوعی غرور بیجا نمی خواهد به همسرش بگوید و یا با حرکات خاصی تمایل خود را نشان دهد، اگر همسرش متوجه منظور او نشود نوعی دلخوری در او ایجاد می شود

بهتر است از بکار بدن اشیاء در فرج و با در پشت استفاده نشود. در صورت استفاده باید با احتیاط زیاد عمل نمود

برخی از مردان سعی می کنند مدت نزدیکی را طولانی کنند، مثلا هنگامی که احساس می کنند قادر به امساک منی نیستند مقاربت را برای مدتی کوتاه قطع می کنند و دوباره این کار را از سر می گیرند. برخی نیز چند شب نزدیکی می کنند و دست آخر یک بار انزال می شوند. باید توجه داشت که این کار چند عیب دارد: مقداری از منی که از جای خود حرکت کرده و نزدیک محل خروج قرار گرفته در اثر ماندن در مجاری تناسلی فاسد شده و ایجاد بیماری می کند. رسوب این مواد در مجرا سبب انسدادهای مختلف می شود. بیماری واریکوسل را تشديد می کند و در ایجاد بیماری پروستات نقش خواهد داشت. کلیه ها و مثانه را مستعد سنگ سازی می کند و عفونت مجاری تناسلی و ادرار را ممکن می نماید.

یکی از بیماریهای شایع در مردان داغ شدن و بی حس شدن کف پاها و روی پاهاست. این نوع مقاربت طولانی بدون انزال یکی از علل و اسباب داغ شدن کف پاست. گرفتن ماهیچه های پا نیز از این رهگذر افزون می گردد. کسانی که نمی توانند این حالت را ترک کنند باید هر بار پس از مقاربت چند لیوان عرق خارشتر همراه با عرق آویشن و شوید همراه با کمی عسل کاملا طبیعی میل کنند. اگر عسل مطمئن در دسترس نبود از شیره انگور با شكر قرمز استفاده نمایند. سپس مقداری برگ سرو و تخم گشنیز و برگ نعناع یا آویشن با کاکوتی یا پونه را با هم در تشت پر آب چند دقیقه بجوشانند و در آب آن بنشینند و در زیر آب ادرار کنند. این کار باعث می شود فساد ناشی از ماندن منی در مجرا کاهش یابد.

زیاده روی در مقاربت سبب کوتاهی عمر و عوارض آن مشابه عوارض کسی است که از روابط جنسی کاملا محروم و کناره گیری کرده است. کناره گیری از آن سبب فشارهای عصبی، کثیفی خون، ضعف مفاصل، ریزش مو، پوکی استخوان، ضعف سیستم ایمنی، افسردگی جنسی، بی حوصلگی و ضعف حافظه و روحیه انزوا طلبی می شوند. بهترین روش میانه روی است.

نگاه کردن به فیلم های سکسی هنگام نزدیکی پسندیده نیست چرا که هر دو بدن خود را با بدن بازیکنان فیلم مقایسه می کنند. این کار تنها با تجویز پزشک و آن هم برای از بین بردن سرد تنیهای جنسی ممکن است مفید باشد، آن هم به این فیلم های مستهجن که بیشتر وارداتی و برای نابودی نسل جوان ما طراحی شده است. فکر کردن به دیگران برای زن و مرد هنگام نزدیکی و بخصوص آرزوی نزدیکی با آنان ممنوع می باشد.

هنگام نزدیکی نباید از مسائل خصوصی دیگران سخن گفت: مثلا زن نباید از بدن و اندام دوستش که اتفاقا شوهر دارد چیزی برای شوهرش تعریف کند همینطور مرد نباید اگر قبلا رابطه ای با دختران دیگر داشته برای همسرش تعریف نماید، زن نوع روابط جنسی دوستش را با شوهرش نباید به هیچ وجه برای شوهر خودش تعریف کند. پس از ازدواج بهتر است مرد و زن پس از پسندیدن یکدیگر از گذشته یکدیگر جستجو نکنند. چرا که دانستن این مسائل باید قبل از ازدواج صورت گرفته باشد

مرد نباید بطور واضح نسبت به زنش و همینطور زن نباید بدبین باشد. مردها نباید در روابط خانوادگی به افراد منسوب به همسرش نزدیک و خودمانی شود

 در مورد روابط جنسی در دوران کودکی باید توجه داشت که تمایل کودکان و افرادی که به حد ممیزی رسیده و با نرسیده باشند اغلب از روی کنجکاوی است. عدم توجه به خواست کودک مبنی بر آگاهی از تفاوت های بین پسر و دختر منجر به تلاش مجدانه کودک برای دانستن و کشف موضوع جديد می شود. همین مسئله نشان می دهد که والدین نسبت به تربیت کودک خود در غفلت هستند. کنجکاوی کودک بدون رجوع به والدین او را متوجه نوعی لذت کودکانه از شناسایی اعضای جنسی جنس مخالف می نماید. کودک از این که اسراری را از بزرگترها مخفی کرده احساس نوعی استقلال می کند.

در بعضی از خانواده هایی که در درون خود درگیری داشته با فقر فرهنگی دارند با آن که از لحاظ مادی به فرزندانشان می رسند اما از تربیت و نظارت معنوی بر رفتار فرزندانشان تغافل می ورزند. اگر والدین پس از مدتی به رفتار جنسی کودک واقف شوند معمولا واکنش نامناسبی همچون رویارویی مستقیم با خشونت در مقابل فرزندشان از خود نشان می دهند. گاه کودکی در اثر نیاز به چیزهایی که دیگران دارند و او ندارد تن به تسلیم در برابر همسالان با بچه های کمی بزرگتر از خودش می دهد. در سنین پایین مفعول یا فاعل بودن چندان تفاوتی ندارد. از علل و اسباب دیگر افراد کم سن و سالی هستند که تازه به صحنه زندگی اجتماعی پا نهاده اند و تجربه های اول جنسی خود را از مراوده با سنین پایین تر از خود بدست می آورند

از علل و اسباب دیگر، روابط جنسی آشکار والدين در حضور فرزندانشان می باشد. حتی مواردی عینی از افشای روابط جنسی پدر و مادر توسط کودکان ۳ تا ۵ ساله دیده شده است چه رسد به آن که کودک دزدانه روابط اوالدين را با هم ببیند. امام صادق (ع) در روایتی می فرمایند: اگر صدای نفس های والدین را کودکی بشنود در حق او خیانت شده است. نتیجه آن است که اکثرا کودکان نسبت به اعضای جنسی خود حساس می شوند. کودکان تلاش می کنند دیگر در حد کودکی رابطه برقرار کنند و برخی نیز به خودورزی و استمناء پس از گذراندن سن تشخیص مبادرت می کنند.

آثار این روابط بالاخره منجر به مسائل جنسی می شود که در آینده آنان تأثیر گذاشته و پس از ازدواج و تشكيل زندگی و فرزند دار شدن آثار آن باقی می ماند. دختران بدلیل مهربانی و لطافت که دارند بیشتر به روابط جنسی تن می دهند. اغلب فریب حرفهای دوستان خود را می خورند و حتی نسبت به پرده بکارت خود نیز بی تفاوت می شوند. بسیاری از این نوع روابط به بی بند و باری و انحراف پس از ازدواج تبدیل می شود. بسیاری از ناسازگاری ها و بی مهری های زن به شوهر و شوهر به زن ناشی از ادامه این نوع روابط و یا حداقل آرزوی تکرار روابط گذشته می باشد

باید توجه داشت احساس جنسی بدون تاثیر عوامل محیطی بطور ذاتی در کودک وجود دارد. یک کودک دختر با پسر ممکن است ناخودآگاه متوجه احساس جنسی شود. مثلا مالیدن ران پاها به یکدیگر و یا نشستن بر روی جایی نرم و با برخورد بدن ها در استخر و مشاهده اعضای بدن در حمام بخودی خود می تواند منجر به شروع نوعی رابطه جنسی شود اما این مسائل با مدیریت صحیح در خانواده نه تنها منجر به رفتارهای سوه نمی شود بلکه والدین می توانند از آن استفاده مفید برده و رفتار کودک را کنترل نمایند.

زمان نزدیکی در یک رابطه زناشویی سالم

بهترین زمان نزدیکی نیمه های شب و سحر است که بدن مدتی آسوده و قوای خود را جمع کرده باشد، کسی که صبح تا شب در حال تلاش و کار بوده و خسته به خانه می آید نباید ابتدای شب مبادرت به نزدیکی نماید بلکه این کار را تا مدتی پس از خواب و استراحت به تعویق بیاندازد. جماع کردن در طول روز خوب نیست. جماع کردن زیر نور آفتاب مضر است مگر آن که پرده ای میان آنها و آفتاب قرار گیرد. جماع کردن در شدت گرما خوب نیست و نزدیکی بهتر است شب ها انجام شود. اما در هر ساعتی که مانع خاصی ندارد جایز است.

میزان نزدیکی رابطه زناشویی

میزان نزدیکی بستگی به میزان و نوع خوراک و منطقه زندگی و نژاد افراد دارد آنچه مسلم است تحریک کردن نیروی جنسی بدون تقویت قوای جنسی و تحکیم آن مناسب نیست، کسانی که با دیدن تصاویر مستهجن تعداد دفعات نزدیکی را افزایش می دهند و یا از قرصهای تحریک کننده استفاده می کنند در حقیقت از عمر خویش می کاهند و بدن خویش را ضعیف کرده و بالاخره روزی خواهد رسید که در اثر این افراط به بیماری بی میلی جنسی دچار شوند و داروهای محرک نیز کاری از پیش نمی برد. این افراد به کم سوئی چشم و لرزش بدن و ضعف اعصاب و عنين و غیره مبتلا می شوند.

میزان نزدیکی برای همه یکسان نیست. برخی افراد ممکن است تعداد نزدیکی هایشان زیاد باشد اما از لحاظ کیفی ضعیف است. این نوع نزدیکی به بی میلی بیشتر نزدیک است. باید مسئله زود انزالی در مردان را در مسائل مربوط به نزدیکی بسیار با اهمیت تلقی نمود. متأسفانه در شهرهای سنتی و مذهبی زود انزالی آمار بالایی دارد و به نظر می رسد به دلیل برداشت های غلط از مسائل مذهبی این فرایند رو به رشد است.

بسیاری از گرایش ها به سمت و سوی اعتیاد با مواد مخدر ناشی از نیاز به کنترل زود انزالی است. بسیاری از مردان بدنبال دارویی برای جلوگیری از انزال سریع در چنگال اعتیاد گرفتار می شوند. طبق آمارهایی که تاکنون بصورت تخمینی داشتیم میانگین افرادی که در هفته دو إلى 3 بار مبادرت به نزدیکی می کنند بیشتر است. پس از آن هرهفته یک بار و آمار کمتر ۲۰ روز و ۳۰ روز یک بار هم رقم های پایین تر را دارند.

برخی از افراد در این زمینه دچار افراط می شوند. این افراد دچار مشکلاتی از قبیل ریزش مو و سستی عضلات، ضعف سیستم ایمنی بدن و پوکی استخوان و کم خونی می شوند. سیستم عصبی ضعیف و حساس شده و احیانا دچار رعشه های دوران کهنسالی می شوند. برعکس تفریط نیز جایز نیست. آنان که هر چند ماه یک می کنند باید آن را به عنوان بیماری تلقی کنند. (روزانه ۹ بار نزدیکی نیز گزارش شده است.)

دیدگاهتان را بنویسید